f Ghajini - Merve'nin Dünyası

Ghajini

Yazar : Merve Canbaz - Temmuz 09, 2017


hint filmi
Spoiler içermez.
Herkese merhaba.. Bugünde etkisinden hala çıkamadığım bir Hint filmini tanıtayım dedim.. Bu filmi okulda arkadaşlarımla izlemiştim ve inanılmaz etkilenmiştim. Özellikle de spoilersiz izleyince daha da yoğun bir ekti bırakıyor insanda.. Her Hint filminde olduğu gibi bu filmde de çok güzel şarkılar ve bu şarkılara eşlik eden klipler var. (Benim en beğendiğim.) tık .. Filmin en sevdiğim yanlarından biri bu kadar gizem ve dramın içinde gülümsemenizi sağlayacak sahneler de olması.. Kalpana ve Sanjay karakterlerini de çok sevmiştim.. Filmde sevmediğim tek şey isminin Ghajini olması, nedenini izledikten sonra anlayacaksınız. Ben çok fazla uzatmadan hadi filme geçelim ..


hint filmi
Adı : Ghajini
Tür :  Aksiyon, Gerilim, Dram, Gizem, Romantik
Yapım Yılı : 2008
Film Süresi : 183 dakika
Dil : Hintçe, Urdu
Ülke : Hindistan
Yönetmen : A.R. Murugadoss
Senaryo : A.R. Murugadoss
Yapımcı : Tagore Madhu, Madhu Mantena

Oyuncular : Aamir Khan - Sanjay Singhania
Asin - Kalpana Plain
Predeep Rawat - Ghajini Dharmatma
Jiah Khan - Sunita
Riyaz Khan - Dedektif Arjun Yadav
Konusu : Her 15 dakikada hafızası yenilenen bir adamın Sanjay Singhania (Aamir Khan)'ın hatırladıkları ve hatırlamaya çalıştıklarını konu alıyor.

Sanjay Singhania (Aamir Khan) Hindistan'ın en büyük iş adamlarından biridir. Bazı olaylar doğrultusunda Kalpana (Asin) ile tanışır, fakat Kalpana Sanjay'ın gerçek kimliğini bilmemekte ve onu fakir bir adam sanmaktadır . Önce arkadaş olurlar ama daha sonra aralarında özel bir ilişki başlar.

Kalpana çok iyi kalpli biridir. Bir yolculuk esnasında tesadüfen karşılaştığı esir küçük çocukları organ mafyasının elinden kurtarır ve polise teslim eder. Mafyanın lideri bu duruma çok sinirlenir ve intikam için aradığı Kalpana'yı evinde yakalar.
O sırada Sanjay elinde çiçekle eve doğru gelmektedir, artık Kalpana'ya gerçekleri söyleyecektir. Fakat geldiğinde Kalpana'yı yaralı bir şekilde bulur, adamlar Sanjay'ı da döver ve Kalpana'yı gözlerinin önünde öldürürler.(En etkilendiğim sahne)
Burada başına aldığı darbeyle Sanjay herşeyi, Kalpanayı bile unutur. Tek hatırladığı Ghajini ismidir.  • Paylaş :

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar

0 yorum

Yorum Kuralları :
1. Lütfen herhangi bir sitenin veya bloğun linkini paylaşmayınız.
2. Tartışma yaratacak cümlelerden kaçınınız.
3. Argo kelimeler kullanmayınız.
! Bu kuralların herhangi birine uymamanız durumunda yorumunuz yayınlanmayacaktır.