1 Mart 2018 Perşembe

Yılbaşında Gelen Kartlar | Nostaljik Etkinlik


Yazmakta biraz geç kalmış olsam da yazıyor olmaktan oldukça mutluluk duyduğum hoş bir fikir ve güzel bir anıyı sizinle paylaşmak üzere buradayım.
Öncelikle anlatmaya bu fikir kimden, nereden, nasıl çıktı bundan bahsetmek istiyorum. Bu tatlı fikrin sahibi Renkli Tırtıl. Daha öncede birlikte yine onun fikri olan bir bayram hediyeleşmesi yapmıştık. Onunla ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.
Benim için bu hoş hediyeleşmenin mutluluğu hala devam ederken Renkli Tırtıl abla yepyeni ve oldukça nostaljik bu fikirle geldi. Daha önce bir kaç kez arkadaşlarımla mektuplaşmıştım ama kartlaşmak olayı benim için bir ilk olacaktı. Başta sadece ikimiz arasında olmasını planladığımız bu güzel etkinliği Renkli Tırtıl ablanın öncülüğüyle bir kaç bloggerla birlikte yapmaya karar verdik ve bu olay gittikçe daha da güzelleşmeye başladı.

Mayıs Yağmuru, Aforizmik Kalıntılar, Diary of Meri, Renkli Tırtıl ve ben. Hepsi tanıdığım ve sevdiğim güzel insanlar olunca grupta yapılan hoş sohbetler, tatlı kaynaşmalar, büyük bir özenle yapmaya çalıştığım kart seçimi falan tüm bunlar kartpostal ruhunu hissettiriyor ve o nostaljik havayı daha da güzelleştiriyordu.
Tabi her şey bu kadar güzel gitse olmazdı zaten bir takım aksiliklerde olmadı değil. Kimimiz kart bulmakta, kimimizde zarf bulmakta birazcık zorlandık ama tüm bunlardan daha üzücü olan şey ise Aforizmik Kalıntılar'a kartlarımızın ulaşmamasıydı. Kartları beklerken ve elime ulaştığımda zarfı açarken ki heyecanımı düşündükçe hiç bir kartın ona ulaşmamış olmasına oldukça üzüldüm. Ama bu etkinliğin son olmayacağına inandığımdan bir daha ki sefere inşallah kartlarımızın gideceğini ümit ediyorum.

Gelelim büyük bir heyecanla yollarını gözlediğim, içerisinde yazan güzel dileklerle yeni yıla güzel bir başlangıç yapmamı sağlayan bana gelen kartlara.

Elime ilk ulaşan Mayıs Yağmuru'nun gönderdiği dikdörtgen bir şekle sahip olan dışı oldukça tatlı kapaklı kart oldu. (resimde en üstte) Hazır bir kart olmasına rağmen iyi dileklerinin yanına  el emeği olduğunu düşündüğüm güzel papatyayı iliştirmeyi de ihmal etmemiş Mayıs Yağmuru abla.

Sonrasında aldığım diğer kart ise pembe zarfından kimin gönderdiğini hemen anladığım Meri'nin kartıydı. (resimde ortada olan) Şuana kadar gördüğüm en nostaljik kartı bulmuş ve yetmezmiş gibi bu güzel kartı kendi gibi tatlı stikerlarla ve güzel dilekleriyle daha da güzelleştirmiş.

Sırada ki kartımız da hayatımda gerçekten önemli bir yeri olan Renkli Tırtıl abladan gelen kart. (resmin sol tarafında kalan) İşte tam olarak benim çocukluğuma denk geliyor dediğim, üzerinde tontiş bir noel babanın olduğu kartı çok beğendim ama daha da önemlisi küçük bir karta ne kadar güzel dilek sığdırılabilirin somut hali olan güzel cümleleri çok çok daha fazla beğendim. İyi ki varsın abla...

Ve en son elime ulaşan üzerinde 2 tane pul bulunan el emeği göz nuru bir zarfın içinde gelen Aforizmik Kalıntılar'ın kartı oldu. (resimde sağda) Gönderdiği kart zaten oldukça tatlişken birde kendi elleriyle yaptığı kapaklı, açıldığında 3 boyutlu bir çiçeğe dönüşen kartı eklemiş, yine kendi elleriyle yaptığı zarfın içine. Simli kalemlerle yazığı güzel dilekleri, elleriyle kart hazırlamış olması hepsi beni çok mutlu etti. Emeğine sağlık...


Yazarken bile yüzümde bir tebessüm oluşturan, sık sık açıp okuduğum bu güzel kartları gönderen bu tatlı insanlara çook teşekkür ediyorum. Yeni etkinliklerde yeniden bir araya gelmek dileğiyle...


8 yorum:

Yorum Kuralları :
1. Lütfen herhangi bir sitenin veya bloğun linkini paylaşmayınız.
2. Tartışma yaratacak cümlelerden kaçınınız.
3. Argo kelimeler kullanmayınız.
! Bu kuralların herhangi birine uymamanız durumunda yorumunuz yayınlanmayacaktır.

Tasarım : Merve Canbaz