f 99 Cahaya di Langit Eropa - Merve'nin Dünyası

99 Cahaya di Langit Eropa

Yazar : Merve Canbaz - Temmuz 09, 2017

Azıcık Spoiler İçerir.

Yine çok beğendiğim bir film ile karşınızdayım. Daha izleyeli 10-15 dakika oldu ve gerçekten  ne yazacağımı bilemiyorum. Cümle kuramıyorum. Genelde beni etkileyen bir filmi veya diziyi yazmak için ertesi günü beklerim etkinin biraz azalması için ama bu filmi izlemenizi çok istiyorum bu yüzden hemen koştum yazmaya.
Avrupa ve İslam denilince aklıma hep çifte standart gelir oradaki yerli insanaların müslümanlara bakış açısı ve orada yaşayan müslümanların yaşadığı sıkıntılar.
Film ilk başladığında da  bu konulara değineceğini sanmıştım ama Avrupa ve İslam daha farklı bir şekilde ele alınmıştı. Avrupa tarihindeki gizli İslam...
Oldukça ilginç bir konu. Bir çok sahnede tıpkı Hanum gibi bende çok şaşırdım. Avrupa tarihinde bu kadar çok yerimiz olduğunu bilmiyordum doğrusu.

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu tür yapımların izleyenlere çok şey katacağına inanıyorum.Adı : 99 Cahaya di Langit Eropa
Tür : Dram
Yönetmen : Guntur Soeharjanto
Senaryo : Alim Sudio, Rais Hanım Salsabiela, Rangga Almahendra
Yayın Yılı : 2013
Süre : 100 dakika
Ülke : Endonezya

Oyuncular : Acha Septriasa - Hanum
Abimana Aryasatya - Rangga
Raline Shah - Fatma
Nino Fernandez
Dewri Sandra
Marissa Nasution
Alex Abbad


Konusu : Hanum eşi Rangga ile birlikte Endonezya'dan Avusturya'ya gelir. Eşi doktorası ile meşgulken Hanum'da Viyana'yı gezmektedir. 3 ay geçer ve Hanum gezilecek bütün yerleri gezmiştir. İyice sıkılmaya başlamıştır. Almanca bilmediğinden bir işte de çalışamayan Hanum tam Endonezya'ya dönmeyi düşünürken karşına bir Almanca kursunun afişi çıkar ve hemen oraya kaydolur. Burada kendi gibi müslüman olan Fatma ve küçük kızı Ayşe ile tanışır. Fatma ve küçük Ayşe Hanum'a Avrupa'da İslam medeniyetini tanıtırlar ve ona İslamiyetin farklı yönlerini gösterirler.
İzleme Linki : 99 Cahaya di Langit Eropa

  • Paylaş :

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar

0 yorum

Yorum Kuralları :
1. Lütfen herhangi bir sitenin veya bloğun linkini paylaşmayınız.
2. Tartışma yaratacak cümlelerden kaçınınız.
3. Argo kelimeler kullanmayınız.
! Bu kuralların herhangi birine uymamanız durumunda yorumunuz yayınlanmayacaktır.