f I Hear Your Voice - Merve'nin Dünyası

I Hear Your Voice

Yazar : Merve Canbaz - Temmuz 11, 2017


Azıcık Spoiler İçerir.
Geçenlerde okuduğum bir yazıdan sonra aklıma geldiğinden beri nasıl olur da en beğendiğim Kore dizileri listeme eklemem diye düşünüp duruyorum. Oysa izledikten sonra uzunca bir süre unutamadığım bir diziydi. Konusundan ve OST'larından çok etkilenmiştim. Bu denli sevdiğim bir diziyi listeye kesinlikle eklemem ve dizi hakkında da güzel bir yazı yazmam gerekir diye düşündüm ve ilk önce listemi güncelledim, şu an da güzel dileyerek yazımı yazıyorum. Umarım beğenirsiniz ^^Adı : I Hear Your Voice
Tür : Dram, Fantastik, Gizem, Romantik
Yönetmen : Joo Soo Won
Yazar : Park Hye Ryun
Kanal : SBS
Bölüm Sayısı : 18
Yayın Tarihi : 5 Haziran 2013 - 25 Temmuz 2013
Yayın Saati : Çarşamba - Perşembe 21:55
Dil : Korece
Ülke : Kore

Oyuncular : Lee Bo Young - Jang Hye Sung
Lee Jong Suk - Park Soo Ha
Yoon Sang Hyun - Cha Kwan Woo
Lee Da Hee - Seo Do Yeon
Kim Kwang Kyu - Kim Kong Sook
Jeong Dong Hwan - Seo Dae Seok
Kim Hae Sook - Eo Choon Sim
Jung Woong In - Min Joon Kook
Kim Ga Eun - Ko Sung Bin


Konusu : Park Soo Ha (Lee Jong Suk) kimsenin duyamadığı sesleri duyabilen (iç sesleri vs.) özel bir çocuktur.
9 yaşında arabalarına bir kamyonun çarpması sonucu babasıyla birlikte trafik kazası geçirir. Onlara çarpan kamyondan inen adamın düşüncelerini duyar ve aslında bunun bir kaza olmadığını adamın babasını öldürmek için orada olduğunu anlar. Fakat elinden hiç bir şey gelmez ve cani adam küçük çocuğun gözleri önünde kazada ölmemiş olan babasını öldürür. Tam şahit konumundaki küçük çocuğu da öldürecekken bir flaş sesi duyulur. Olanları çeken liseli bir kız öğrenci vardır. Korkudan hemen saklanan kız duyulan siren sesi sayesinde  adamın elinden kurtulmayı başarır fakat hala sesini duyabildiği adam onu tehdit eder.
Mahkeme zamanı sıradan bir trafik kazası olduğu düşünülerek küçük çocuğumuzun da o geceden sonra kısa süreli konuşma yetisini yitirmesinden ve kağıda adamın katil olduğunu yazdığı halde hale olayın şokunda olduğu düşünülerek söyledikleri umursanmadığından  cani adam tam kurtulacakken kahraman liseli kızımız içeri girer hem olaya şahitlik eder hemde görüntüleri gösterir ve cani adam hapsi boylar.
Tam da o gün Min Joon Kook'un ölüm tehditleri savurduğu o gün liseli kızımız (Jang Hye Sung) henüz 9 yaşındaki çocuğumuzun hem kurtarıcısı hem adalet meleği hemde ilk aşkı olmuştur.

Yıllar geçer gider ve 9 yaşındaki Park Soo Ha liseli bir genç, liseli kahraman kızımız Jang Hye Sung'da bir avukat olmuştur. Kader bu iki kişiyi tekrar bir araya getirir ve artık Park Soo Ha, Jang Hye Sung'un koruyucusudur. İlk başta Jang Hye Sung onu tanımasa da o kahramanını ve ilk aşkını hiç unutmamıştır.

Yıllar önce mahkemede ölüm tehditleri savuran Min Joon Kook'un da hapisten çıkmasıyla dizi tam anlamıyla başlar ..
  • Paylaş :

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar

0 yorum

Yorum Kuralları :
1. Lütfen herhangi bir sitenin veya bloğun linkini paylaşmayınız.
2. Tartışma yaratacak cümlelerden kaçınınız.
3. Argo kelimeler kullanmayınız.
! Bu kuralların herhangi birine uymamanız durumunda yorumunuz yayınlanmayacaktır.