f Sapna Babul Ka Bidaai - Merve'nin Dünyası

Sapna Babul Ka Bidaai

Yazar : Merve Canbaz - Temmuz 09, 2017Bir süre önce Hint dizileri yayınlamaya başlayan Kanal 7, 4 yeni Hint dizisini daha ekranlarında göreceğimizi duyurmuştu. İsimleri belli olan bu dizilerden ilk yayınlanan Yalancı Bahar (Madhubala - Ek Ishq Ek Junoondizisi oldu.
Benimsin (Beintehaa) dizisinin de finale yaklaşmasıyla, yayınlanacak dizilerden ikincisinin hangisi olacağını merakla bekliyordum. Sapna Babul Ka Bidaai yayınlanacak olan ikinci dizi oldu.
Sapna Babul Ka Bidaai konu olarak bana farklı ve ilginç geldi. Yine tam anlamıyla oturup diziyi izleyebileceğimi sanmıyorum ama takip etmeye çalışacağım. Belkide çok sevip sonuna kadar aralıksız izlerim. Buna Çarşamba günü karar vereceğim.
Sapna Babul Ka Bidaai, Deli Divane adıyla 27 Temmuz'dan itibaren hafta içi her gün 16.10’da Kanal 7'de
Adı : Sapna Babul Ka Bidaai
Tür : Romantik, Dram
Yönetmen : Rajan Shahi, Romesh Kalra, Sunand Kumar
Senaryo : Zama Habib, Garima Goyal, Virendra Shahaney, Aparna Shahaney, Sonali Jaffar
Kanal : Star Plus
Yayın Yılı : 8 Ekim 2007 - 13 Kasım 2010
Sezon Sayısı : 1
Bölüm Sayısı : 739
Dil : Hintçe
Ülke : Hindistan

Oyuncular : Angad Hasija (Alekh Inderjit Rajvansh)
Sara Khan (Sadhana Alekh Rajvansh)
Parul Chauhan (Ragini Ranvir Rajvansh)
Kinshuk Mahajan (Ranvir Inderjit Rajvansh)

Konusu : Dizi Sadhana ve Ragini'nin duygusal hikayesini konu almaktadır.
Sadhana ve Ragini kardeş gibi büyümüş iki kuzendir. Ailesini kaybettikten sonra Ragini’nin ailesi ile birlikte yaşamaya başlayan Sadhna güzeller güzeli bir kızdır. Ragini ise daima onun gölgesinde kalmıştır.
Sadhana, Rajvash ailesinin engelli oğlu Alekh'e öğretmenlik yapmaktadır. Oğlunun günden güne iyi gittiğini gören Vasundhara, Sadhana'dan oğluyla evlenmesini ister. Sadhana her ne kadar kararsızda olsa Vasundhara'yı kırmamak için evliliğe razı olur.
Bu sırada ailenin Amerika'da okuyan oğlu Ranvir'de eve geri döner.
Düğün hazırlıkları sırasında Sadhana'nın kuzeni Ragini ile tanışır. Kısa zamanda birbirlerine aşık olurlar ve evlenme kararı alırlar. Fakat Ragini'nin oğluna layık olmadığını düşünen Vasundhara onları ayırmak için her yolu deneyecektir.

Geçen zaman içerisinde Sadhana ve Alekh’in evlilikleri içerisinde sürpriz gelişmeler yaşanmaya başlamış ve Alekh zihinsel problemlerinden kurtulmuştur. Ancak bu sürecin ardından Alekh ve Sadhana arasında şiddetli tartışmalar başlayınca Vasundhara, Sadhna’yı evden kovar. Zamanla Alekh, Sadhana’ya yaptıklarından pişmanlık duyar ve onunla yeniden barışmak ister ancak Sadhana bir intihar eylemcisinin bombalı saldırısında hayatını kaybetmiştir. Sadhana’nın başına gelenleri öğrenen Alekh’in akıl sağlığı yeniden bozulur. Ancak onu ve Ragini’yi bekleyen büyük bir sürpriz vardır.


  • Paylaş :

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar

0 yorum

Yorum Kuralları :
1. Lütfen herhangi bir sitenin veya bloğun linkini paylaşmayınız.
2. Tartışma yaratacak cümlelerden kaçınınız.
3. Argo kelimeler kullanmayınız.
! Bu kuralların herhangi birine uymamanız durumunda yorumunuz yayınlanmayacaktır.